Solicitamos su permiso para obtener datos estadísticos de su navegación en esta web, en cumplimiento del Real Decreto-ley 13/2012. Si continúa navegando consideramos que acepta el uso de cookies. OK | Más información
Cultura

Guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya 2019 Destacats

A continuació us informem dels guanyadors dels Jocs Florals d'enguany. 
PROSA 
 
MUGA (de 6 a 8 anys)
Tercer Premi  
Pseudònim: Jules Rifé
Títol: L’ocell pica pipes
Nom: Nil Rifé Rion
Escola: Escola Mare de Déu de Talló
Segon Premi 
Pseudònim: L’estoig que te vida
Títol: La formiga a la ciutat
Nom: Oriol Molina Cristòfol
Escola Mare de Déu de Talló
Primer Premi  
Pseudònim: Hipo
Títol: L’aventura de l’orca i el drac
Nom: Marc Aluju Gutierrez
Escola Llums del Nord de Puigcerdà
 
MOIXERÓ (de 8 a 10 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: El peix
Títol: Els peixos transparents
Nom: Irene Martin Salvado
Escola Alfons I de Puigcerdà
Segon Premi 
Pseudònim: Lluna
Títol: Una galàxia molt llunyana
Nom: Iris Solé Gonzalez
Escola Jordi i Pere Cerdà de Saillagouse
Primer Premi 
Pseudònim: Pissarra
Títol: Descobrim paisatges
Nom: Sascha Brugada Mir
Escola Vedruna de Puigcerdà
 
CADÍ (de 10 a 12 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Mentos
Títol: La clau
Nom: Inna Rius Mateu
Escola Santa Coloma de Ger
Segon Premi 
Pseudònim: Bananón
Títol: La meva història
Nom: Quim Crispí Roset
Escola Santa Coloma de Ger
Primer Premi 
Pseudònim: 4ever
Títol: Això és crèixer
Nom: Clara Isern Juvé
Escola Santa Coloma de Ger
 
PERIC (de 12 a 14 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Tin Tin
Títol: Ningú pensa en nosaltres
Nom: Ivet Esteve Gallifa
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi 
Pseudònim: Alpí
Títol: Present, passat i futur
Nom: Anna Riba Sánchez
2ª residència Alp
Primer Premi 
Pseudònim: Littlelord
Títol: Un per sempre, és un per sempre...
Nom: Pau Vilalta Morales
Escola Vedruna de Puigcerdà
 
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Dansa
Títol: El dia que et balli aquest escrit
Nom: Maria Aran Vázquez Casanovas
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi 
Pseudònim: Flor d’hivern
Títol: Tornar a agafar aire
Nom: Mireia Vidal Usó
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi 
Pseudònim: Margarita
Títol: Petons, pare
Nom: Clara Fages Blanqué
Escola Vedruna de Puigcerdà
 
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: La venda
Títol: Pastera
Nom: Pol Plans i Calvo
2ª residència Alp
Segon Premi  
Pseudònim: Lo Ceretà
Títol: Un món rere la finestra
Nom: Adrian Puerta Lorca
Bellver de Cerdanya
Primer Premi 
Pseudònim: Akiko
Títol: Ciutat de pau
Nom: Neus Abella Llos
2ª residencia a Puigcerdà
 
CARLIT (+ 18 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Demian
Títol: Només els queda el nom
Nom: Mercè Palau Alonso
Puigcerdà
Segon Premi 
Pseudònim: Lluitador
Títol: La finestra de l’hospital
Nom: Gabriel Lupiáñez López
Puigcerdà
Primer Premi 
Pseudònim: Milu
Títol: Les flors de la nit
Nom: Jesus González Brunet
Puigcerdà
 
FLOR NATURAL (EDUCACIÓ ESPECIAL)
Tercer Premi 
Pseudònim: L’amic de la cadira
Títol: La cadira màgica
Nom: Roger Roura Quiles
Fundació Adis
Segon Premi 
Pseudònim: Màgia
Títol: El viatge de l’esquirol
Nom: Mª Carmen Molina Gutiérrez
Fundació Adis
Primer Premi 
Pseudònim: Flor Blava
Títol: El pastor de cal Mató
Nom: Marisol Navarro Serra
Fundació Adis
 
 
POESIA 
 
FN ÀRNICA (de 6 a 8 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Bellver
Títol: Tradició
Nom: Martí Viñas Fortó
Escola Mare de Déu de Talló de Bellver de Cerdanya
Segon Premi 
Pseudònim: Luna
Títol: La música
Nom: Natàlia Ricart Font
Escola Mare de Déu de Talló de Bellver de Cerdanya
Primer Premi 
Pseudònim: Flash
Títol: Les estacions
Nom: Adrià Martell Leyva
Escola Mare de Déu de Talló de Bellver de Cerdanya
 
FN GENCIANA (de 8 a 10 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: No se sap
Títol: La Pau
Nom: Maria Bertran Pous
Escola Santa Coloma de Ger
Segon Premi 
Pseudònim: Sena
Títol: El pas del temps
Nom: Ona Ripoll Rovira
Escola Santa Coloma de Ger
Primer Premi 
Pseudònim: Marol
Títol: Les emocions
Nom: Isaac Gil Casamajó
Escola Santa Coloma de Ger
 
FLOR NATURAL (MENCIÓ ALTA CERDANYA)
Tercer Premi 
Pseudònim: Lina
Títol: Els animals
Nom: Maia Domenech Garcia
Escola d’Oceja
Segon Premi 
Pseudònim: Nairika
Títol: El mar
Nom: Akirian Álvarez Álvarez
Escola d’Oceja
Primer Premi 
Pseudònim: Jessica
Títol: El crepuscle en el mar
Nom: Clea Clemente
Escola la Guingueta d’Ix
 
FN GRANDALLA (de 10 a 12 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Pen
Títol: L’esforç i la constància
Nom: Emma Blanxer Roca
Escola Jaume I de Llívia
Segon Premi 
Pseudònim: Vedella arrebossada
Títol: Amistat
Nom: Jana Rueda Pons
Escola Galceran de Pinós de Bagà
Primer Premi 
Pseudònim: Maya
Títol: Catalunya independent
Nom: Martina Pla Guix
Escola Bac de Cerdanya
 
FN MARCÒLIC (de 12 a 14 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Feminista
Títol: D’on venim i a on anem
Nom: Maria Martínez Garcia
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi 
Pseudònim: Tin Tin
Títol: Simplement tu
Nom: Ivet Esteve Gallifa
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi 
Pseudònim: Nenuco
Títol: Un somriure especial
Nom: Alba Bassedas Ruiz
Escola Vedruna de Puigcerdà
 
FN NERET (de 14 a 16 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Cacaolat
Títol: D’home a dona
Nom: Dolors Pallaès Rio
Escola Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi  
Pseudònim: Petrichor
Títol: La perfecció
Nom: Anna Esteve Gallifa
Escola Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi 
Pseudònim: Spirit
Títol: Ulls invisibles
Nom: Clàudia Armengol Parés
Escola Vedruna de Puigcerdà
 
FN SILENE (de 16 a 18 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: La venda
Títol: Popular
Nom: Pol Plans I Calvo
2ª Residència Alp
Segon Premi 
Pseudònim: Noranta-sis
Títol: La meva terra
Nom: Ferran Gili Cabanas
INS Pere Borrell
Primer Premi 
Pseudònim: Shangai
Títol: L’afany del temps
Nom: Maria Marginet Creus
INS Pere Borrell
 
FN TORA (+ 18 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Walter Jung
Títol: Gotes
Nom: Enric Coll Vilella
Llívia
Segon Premi 
Pseudònim: Sol petit
Títol: Bo i nu
Nom: Joan Armengol i Puig
Solsona
Primer Premi 
Pseudònim: Boira
Títol: Facetes de l’amor
Nom: Montserrat Adam Martínez
Bellver de Cerdanya
 
EDUCACIÓ ESPECIAL
Tercer Premi  
Pseudònim: Animal
Títol: Observo el meu gat
Nom: Carme Moliné Lliuret
Fundació Adis
Segon Premi 
Pseudònim: El senyor romàntic
Títol: La noia que m’agrada
Nom: Domingo Delafuente Losceretales
Fundació Adis
Primer Premi 
Pseudònim: El mariner
Títol: Una estrella
Nom: Moisés Puig Muñiz
Fundació Adis
 

Informació addicional

  • Municipi: Alp

Articles destacats

Back to top